Naš Svetovalec združuje odgovore na pogosto zastavljena vprašanja naših uporabnikov, ki so povezana z izbiro in izkoriščanjem različnih virov energije ter učinkovito rabo energije v vsakdanjem življenju.
Ozaveščeni uporabniki energije pomembno prispevamo k energetsko in okoljsko učinkoviti rabi energije ter s tem k višji kakovosti našega bivanja.
Omejevanje rabe lesne biomase kot energenta v gospodinjstvih, predvsem na podeželju, kjer se raba lesa za ogrevanje v zadnjih letih še povečuje, je nemogoče. Lahko pa z nekaterimi ukrepi vplivamo na zmanjšanje škodljivih emisij.
Dne 3. 4. 2019 smo podpisali pogodbo za dobavo glavne tehnološke opreme, s katero se bo zgradila plinsko-parna enota. Ta bo nadomestila dva od skupno treh premogovnih blokov. Njeno obratovanje načrtujemo za leto 2022.
Žarnica ali svetilka z žarilno nitjo pretvarja električno energijo v svetlobo.
Odjemalce zemeljskega plina obveščamo, da bomo pričeli s 1. oktobrom 2018 za odjemna mesta z ne dnevno merjenim odjemom zemeljskega plina ocenjevati porabo na podlagi Metodologije za prognoziranje ne dnevno merjenih prevzemov uporabnikov omrežja zemeljskega plina.
Sončna energija je tista, ki jo oddaja sonce, to pa je kar 15.000-krat več, kot jo porabi človek. Širi se po vesolju in pride do Zemlje v obliki svetlobe in toplote.
Ali ste vedeli, da je poletje izmed vseh letnih časov najprimernejše za prihranek električne energije? Naj vam podamo nekaj nasvetov za učinkovite prihranke.
V zadnjem času velikokrat slišimo za drone, ki jih lahko uporabljamo v različne namene, kot so fotografiranje ali raziskovanje terena, pomoč ...
Od 30. novembra 2017 je Ljubljana bogatejša za javno polnilnico za tovorna vozila na utekočinjen zemeljski plin (LNG), ki je prva v Sloveniji.
Pred sto leti je bilo preprosto: ogrevali smo se na premog ali drva, ki smo jih vrgli v peč, ta pa je nato na preprost način ogrela naš prostor in vodo.
V skrbi za zdravo in čisto okolje je eden od ključnih kriterijev za izbiro najprimernejšega ogrevalnega sistema tudi okoljska sprejemljivost ogrevalnega sistema. Skrb za okolje je večplastna in nastopa na vseh področjih življenja.
Na izbiro ogrevalnega sistema poleg lokacije in nanjo vezanih lokalnih energetskih predpisov vpliva tudi to, kakšen objekt želimo ogrevati. Je to večstanovanjski objekt, enodružinska hiša, novogradnja, starejši objekt, nizkoenergijska ali celo pasivna hiša? Je to star objekt s slabo izolacijo? Želimo objekt poleti tudi hladiti?
V zadnjih letih so toplotne črpalke postale pravi hit. Razlogi naj bi bili sledeči: enostavna raba, okolju prijazen vir toplote, nizki obratovalni stroški,… Idealen vir toplote za naš dom torej. Pa je vse to res?
Hvala, ker nas berete, všečkate in delite. Vaša mnenja, predloge ter vprašanja nam lahko posredujete na info@energetika.si, s pripisom: Za svetovalca